דף הבית / היחידה למעורבות חברתית / סטודנדטים מספרים

סטודנטים מספרים על החוויות שלהם בהתנדבות דרך היחידה למעורבות חברתית

 

שרית דאבי, התנדבה בעמותת לקט ישראל

"שמי שרית ואני מילגאית המתנדבת במרכז הלוגיסטי של עמותת לקט ישראל אחת לשבוע. ברצוני להביע את תודתי והערכתי לכל צוות העובדים במרכז הלוגיסטי וגם במשרדים.  פגשתי במרכז עובדים לבביים, חמים ואכפתיים העושים עבודתם במסירות ובאהבה. בכל פעם שאני מגיעה הם מקבלים את פני בחיוך ובמאור פנים (אציין שכך הם מקבלים כל מתנדב המגיע למרכז). בנוסף, יחסם אלינו מכבד ומלא בשמחה ורגישות.

העבודה פיזית (דורשת עמידה על הרגליים שעות רבות), אך האווירה הטובה  שהעובדים משרים שם שווה הכל!!! על כך מגיע להם ישר כח גדול! תמיד שמעתי על ארגון "לקט ישראל" אך רק כשהתחלתי להתנדב הבנתי לעומק עד כמה חשובות המשימות והחסד עליהם אחראי הארגון ועל כך ישר כוח.

במרוץ החיים, יום רודף יום ולא מצאתי את ההזדמנות להתנדב למען האחר. תמיד הערצתי את אלו שמצאו את הזמן לתרום מעצמם וקצת קינאתי בהם. השנה נוכחתי שהדבר אפשרי. ההתנדבות גרמה לי להבין שיש אנשים שבלי עזרה מארגונים כמו לקט ישראל לא יאכלו פירות וירקות. נהניתי מכל רגע ועוד יותר מה"ביחד" של עם ישראל.

בטוחני שגם כשאסיים את שעות ההתנדבות המחייבות שלי אמשיך להגיע למרכז הלוגיסטי בכל יום פנוי בכדי ליטול חלק במפעל החסד הענק הזה"

רועי כהן, התנדב בעמותת אחריי

"התנדבתי בשנה האחרונה בפנימיית בן שמן במסגרת עמותת אחריי. אחד הדברים המשמעותיים בהדרכת נוער הפנימייה לצבא הוא שניתן לראות את ההשתפרות המנטלית והפיזית לאורך השנה.

הפעילות בעמותה שיפרה לי לא רק את הכושר הגופני אלא גם את הביטחון האישי ביכולת שלי לנהל קבוצה וגרמה לי לרצות להמשיך ולהתנדב בעתיד".

רונן סרוסי, התנדב בעמותת קו לעובד

"התנדבתי בעמותת קו לעובד מטעם היחידה למעורבות חברתית במשך כל לימודי התואר הראשון (שלוש שנים!).

במסגרת ההתנדבות נחשפתי לעוולות וחוסר הצדק מטעם המעסיקים, אשר מנצלים את כוחם של העובדים החלשים והעזרה והייעוץ להם בהחלט נתנו להתנדבותי משמעות נוספת.

ההתנדבות גרמה לי לחוש סיפוק עצמי על עזרתי לזולת (במיוחד לאוכלוסיות חלשות) ותרמה להתפתחות השכלתי".

נתי דניאל, התנדבה בעמותת S.0.S חיות

"התנדבתי בימי האימוץ לכלבים וחתולים שננטשו או עברו התעללות והזנחה של עמותת אס.או.אס חיות. בימי האימוץ התנדבתי בעמדות הרישום לקבל את המאמצים החדשים ולמסור את הכלבים או החתולים לבעליהם החדשים, תוך תחושת שליחות ואהבה לעזור לבעלי החיים למצוא בית חם.

ההתנדבות תרמה למודעות שלי שישנם בעלי חיים ובני אדם הזקוקים לעזרה והושטת יד כדי לעלות את איכות החיים שלהם או לשפרה ואם יש ביכולתי לעשות זאת, ולו במעט, אז למה לא?! לכן, בהחלט ארצה להמשיך בהתנדבות גם מעבר לפרק המלגה".

מנצור אלעזר, התנדב במעון שיקמה ברעננה

"ההתנדבות במעון גרמה לי לחוש משמעותי ותורם. האפשרות לעשות עם הדיירים דברים אחרים, היוצאים מהשגרה היומיומית, אפשרה לי לראות אותם בצורה אחרת ולהם לקבל עוד התייחסות, יותר אישית מבדרך כלל.

ההתנדבות תרמה מאוד לקשר שלי עם הדיירים במעון. האפשרות לחוות איתם יותר זמן איכות בקבוצות קטנות וביחידים הובילה לקשר קרוב יותר ולהעצמתם.

זו איננה הפעם הראשונה שאני מתנדב ולבטח לא האחרונה. אני מאמין שההתנדבות נותנת המון לשני הצדדים: הנותן והמקבל".

מירי ביטון, התנדבה בעמותת אקים

"התנדבתי בשנה האחרונה בעמותת אקים בנתיבות. ההתנדבות גרמה לי להרגיש מאוד משמעותית. החניכים חיכו לי ושמחו לקבל את פני בכל פעם, הרעיפו חום ואהבה, אני נהנתי להעביר להם פעילויות ולעזור בכל הנדרש.

אין ספק שהרגשתי יותר נתרמת מהחניכים. בכל פעם יצאתי מוצפת בכוחות על העשייה הברוכה הזו. אני יודעת היום שלתרום זה יותר ממלא מכל דבר אחר ואמשיך להתנדב בכל מה שיזדמן לי לתת".

אורית קרבסי, התנדבה בעמותת שער שוויון

"התנדבתי בשנה האחרונה בעמותת שער שוויון. הפעילות גרמה לי לחוש מאוד משמעותית. התלמידים ידעו שיש קשר ביני ובין המאמנים בכדורגל. מדי שבוע שלחתי להם מי מצטיין בלמידה ובהתאם תיגמלו אותו באימון הכדורגל.

בכל פעם שתלמידים התקדמו מבחינה לימודית ידעתי שזה גם בזכותי. עמדתי בקשר קרוב עם מדריכי העמותה בנוגע לתלמידים מסוימים וביחד בחנו את מצבם ואת הדרכים להעלאת המוטיבציה. בנוסף, השתתפתי איתם בטורניר שהיה בפתח תקוה. זוהי עמותה מאוד מרשימה ויעילה".

אבו ריאש פירדאוס, התנדבה ביחידה לקידום נוער חורה

"במסגרת ההתנדבות ביחידה לקידום נוער, חנכתי לימודית קבוצת ילדים. הרגשתי שאני תורמת לחברה ועוזרת לתלמידים. התנדבות נתנה לי הרגשה חיובית שאני מעניקה משהו לאנשים. תרומה לזולת היא דבר מתגמל מאוד".

עבדאללה דדה, התנדב ביחידה לקידום נוער בסיכון בחורה

"ההתנדבות הייתה משמעותית מאוד בשבילי.  הדבר בא לדי ביטוי דרך ההצלחה וההרגשה של הילדים שהיו מחכים לי כדי לעזור להם בשיעורים או בלמידה.  גם ההרגשה העצמית שאני חוזר הביתה ומרגיש שיזמתי ועזרתי בכל יכולתי לתלמידים האלה , זה סיפוק עצמי שימשיך איתי לכל הדרך.

בזכות ההתנדבות הכרתי את העולם של הילדים בסיכון . חשתי סיפוק פנימי אישי שעזרתי לתלמידים האלה, הרגשת שייכות לתלמידים ולמקום וגם למדתי שיטות עבודה עם תלמידים כאלה, תוך הבנת האחר והשונה. בהחלט אמשיך להתנדב מעבר לפרק המלגה".

שמעון סנדרוביץ, התנדב בצער בעלי חיים רמת גן והסביבה

"התנדבתי במשך שנתיים בעמותה. לאחר שהשתפשפתי במה שצריך לעזור ועקב כך שאני מתנדב רק בשבת הרגשתי שהמון אחריות נופלת על הכתפיים שלי. העבודה לא קלה בכלל אבל מאוד מהנה ומתגמלת. ההתנדבות תרמה לי המון מבחינת העבודה עם חיות (בעבר היו לי חששות קלות כאשר הייתי עובר ליד כלב לא מוכר) אני מבין אותם יותר טוב וכמובן עבודה עם המתנדבים הרבים ומגוון האוכלוסייה שמגיעה לבית המחסה. אני בהחלט עומד להמשיך ולהתנדב גם אחרי סיום פרק המלגה".

קארין בוגנים, התנדבה בפנימייה במסגרת עמותת ילדים בסיכוי

"במסגרת התנדבותי בפנימייה, במשך שלוש שנות לימודיי התואר, עזרתי בפעילויות שונות לסגל. משמח אותי לדעת שבאופן ישיר או עקיף אני תורמת לילדים וזה גורם להרגיש משמעותי בהחלט.

ההתנדבות תרמה לי גם במובן האישי, בכך שגרמה לי לזכור לנגד עיניי שחשוב תמיד לתת יד לעזרה, בכל הזדמנות שמתאפשרת".

עמנואל טוביאנה, התנדב במד"א

"התנדבתי כנהג אמבולנס במד"א, שמציל חיים בכל משמרת.  גם בסיוע במקרים פשוטים יותר כביכול, עצם העזרה לאדם בשעת הקושי שלו, שנעשית בחיוך ובמקצועיות – היא משמעותית וממלאת סיפוק. מכל משמרת לומדים, גם מחברי הצוות, גם להעריך את מה שיש. לפעמים אנחנו לא מספיק שמחים בדברים הכי פשוטים, כמו לקום בבוקר בריאים ושלמים. הילדים רואים שאבא מתנדב וזה נותן להם המון...".

עידן גונן, התנדב בעמותת אחריי

לאורך השנה במסגרת מלגת המעורבות החברתית, לקחתי חלק בפעילויות של קבוצת אחריי בשטח רמלה. העבודה עם הנוער, שהיא הדבר האהוב עליי, הייתה חשובה ומשמעותית. נהניתי לקחת חלק בפעילויות ולעזור למדריך לגבש קבוצה מגובשת וערכית (הקבוצה זכתה במקום הראשון בתחרות ארצית של אחריי), לקחתי חלק גם בטיולים של הקבוצה, דבר שרק חיזק את הקשר עם הנערים ואת החוויה החיובית שלי עם ההתנדבות.

שמחתי להתנדב והיה לי כייף להיות חלק מהתהליך הזה. התרשמתי גם ממחויבות הארגון כלפיי המלגאים, המעקב, הכשרות פנימיות, פעילויות וגיבוש ותחושת המשפחה של הפועלים בארגון.

אני חושב שמדובר בעשייה חשובה ויפה ואשמח להמליץ לאנשים בין אם במסגרת מלגה או בין כעבודה להגיע ולקחת חלק בהובלת נערים בעמותת אחריי".

סידי אלעד, התנדב בעמותת אחריי

התנדבתי בעמותה מטעם היחידה למעורבות חברתית במשך שנתיים. בשנה הראשונה במסגרת התנדבותי ליוויתי קבוצה קטנה יחסית בבאר יעקב, אותה הבאנו להישגים משמעותיים ביותר הן מבחינה מנטאלית והן מבחינה טכנית. לימדנו את הקבוצה את ערכי הצבא, דרכי חשיבתו ולמידה לעמוד ביכולות פיזיות רבות. היום כמה מחברי הקבוצה כבר התקבלו ליחידות מיוחדות בצה"ל, כגון יחידת רימון של גבעתי. השנה, התחלנו לעבוד עם קבוצה הגדולה בהרבה מהקבוצה של שנה שעברה וכיום היא מונה 24 בני נוער בנים ובנות שלומדים את ערכי צה"ל ובעוד שנתיים יגיעו לשירות פעיל. אני רואה איך חברי הקבוצה מתגבשים לאט לאט והופכים למשפחה אחת  שתומכת אחד בשני ועוזרת בכל דבר קטן במהלך האימונים. באופן אישי, ההתנדבות תרמה לי מאוד. אני מרגיש שהביטחון העצמי שלי והיכולת להובלת קבוצה עלתה באופן משמעותי הן מבחינת מה צריך לעשות כדי לגרום לאחרים לבוא אחריך ולסחוף אותם והן מבחינה טכנית להכין תכנית עבודה מסודרת שאיתה צריך לעבוד. האישיות שלי גם השתנתה לטובה כי אני מרגיש שהפכתי לאחראי הרבה יותר ממה שהייתי קודם. אני שמח שבחרתי בעמותה זו".

יוסי הלל, התנדב בעמותת אור שלום

התנדבתי במשך כל לימודי התואר שלי בעמותת אור שלום כחונך לילד במשפחת אומנה. הפעילות מול יוסף הייתה מעניינת ומרגשת כאחד. מדי שבוע, במשך 3 שנים, היינו נפגשים ויוסף היה משתף אותי בכל מיני דברים שקרו לו במשך השבוע. הייתי משמש לו אוזן קשבת ומנסה לייעץ לו, בלי לפגוע בשיקול דעת שלו. היינו מכינים שיעורי בית ומשחקים משחקי קופסה ואפילו כדורגל בשכונה עם עוד ילדים. הרגשתי שאני תורם לביטחון העצמי שלו והיה חשוב לו שהפגישות יתקיימו. הרגשתי שאני מעניק מעצמי לילד כל כך נבון שמאד היה זקוק ל"זמן איכות" וזה נתן לי המון סיפוק".

אורבך לירון, מתנדב במרכז להב"ה

"אני מתנדב מטעם היחידה למעורבות חברתית זו השנה השנייה במרכז להב"ה באור יהודה. פעילותי מסייעת לאנשים לצמצם את פערי ההבנה בכל הקשור לסביבה הממוחשבת. העזרה הפורמלית הפכה עם הזמן אישית יותר ונוצרו שיחות בהן חשתי שאני משמש אוזן קשבת ושנוח לשתף ולהתייעץ עמי. ההתנדבות גורמת לי לחוש חיוני ולהבין שתמיד יש למי לעזור ושעזרה ממלאת ומרוממת"

תמי שמיר, התנדבה בחצר הנשית בחיפה

"תחושת המשמעות מההתנדבות נובעת בחלקה מן ההמשכיות והיציבות, הקשרים  שנרקמים עם הצעירות ועם הצוות לאורך שנים והניסיון המצטבר. חצר נשית היא מקום מעצים לכל הבאות בשעריה – צעירות, מתנדבות וצוות כאחת, ואני בתוכן. בכוונתי להמשיך להתנדב במסגרת זו בעתיד. גם הליווי, כתמיד, היה מקצועי, ידידותי ונדיב".

יורם בר-קובץ, רכז פדגוגי בתיכון "דרור רמלה" על פעילות המלגאים ממל"א:

"שמי יורם בר-קובץ ובשנה החולפת ריכזתי את פעולת המתנדבים בתיכון "דרור רמלה". ניתן לשער כי כשמגיע מתנדב אחד יש משקל לא מבוטל לפעולתו. שני מתנדבים מהווים משקל כפול.

בתיכון "דרור רמלה" פעלו לאורך השנה לא פחות מ-14 סטודנטים/ות מתנדבים/ות מהמרכז ללימודים אקדמיים, מטעם היחידה למעורבות חברתית במכללה, רובם ככולם מהחברה הערבית והם היו בעלי נוכחות ומשמעות אדירים לתלמידי בית הספר.

תיכון "דרור רמלה" הוא מסגרת לנוער בסיכון ומצוקה, חלק ניכר מהתלמידים המגיעים אלינו מגיעים ללא ידע בקריאה ובכתיבה. לא בעברית ולא בערבית.

בצורה נחרצת אני יכול לקבוע כי למתנדבות ולמתנדבים שהשקיעו במשותף מאות שעות רבות יש חלק משמעותי בכך שהאלימות בבית הספר פחתה בשנה האחרונה, לכך שההשגים הלימודים השתפרו בשנה האחרונה.

הודות למתנדבות ולמתנדבים פתחנו השנה את בית הספר של הערב: רבים מהתלמידים שלנו, בעיקר בכיתות יא' ו-יב' לא מגיעים בשעות הבוקר לבית הספר משום שהם נאלצים לעבוד ולסייע בפרנסת משפחתם. אפשר לכעוס עליהם, אפשר לנסות להאבק בכך, אבל אפשר- וכך עשינו- לפתוח עבורם את בית הספר בשעות אחה"צ והערב.

אני תקווה כי שהרוח המופלאה הזו שנשבה ממסדרונות האקדמיה היישר לתיכון שלנו לא תפסק ושגם בשנת הלימודים הבאה עלינו לטובה נמשיך לפגוש את המתנדבות והמתנדבים המעולים שלכם".

עירית קוסט, רכזת תכנית "חברים לעת זיקנה" על התנדבותה של הסטודנטית שירן מרציאנו:

"שירן מתנדבת עם קשישה אשר סובלת מבעיות גופניות רבות וכן מהפרעה נפשית. שירן מפגינה בגרות, רצינות, חמלה, אחריות ומסירות כלפי הקשישה וכלפי בעלי החיים שלה. המחויבות של שירן יוצאת דופן. המצב המורכב בו נמצאת הקשישה בצירוף המצב הכלכלי שלה, הבדידות החברתית שלה וההזדקקות לאחר, מוציאים משירן התמסרות ראויה להערצה. זוהי מתנדבת מדהימה"

מיכל כץ על הסטודנטית פיצחדזה מזי שהתנדבה בבית אקשטיין באור יהודה

"מזי מתנדבת בבית הספר לקדם את התלמידים במקצועות הליבה. בין התלמידים למזי נוצרו קשרים מעבר ליחסי מורה-תלמיד. התלמידים מצפים לשיעורי התגבור, חלה התקדמות משמעותית וההישגים עלו. מזי שולבה גם בשיעורים פרטניים עם תלמידים נוספים. פעילותה של מזי מקצועית, היא רגישה לתלמידים והצליחה ליצור קשרים משמעותיים עמם. מזי תורמת בבית הספר ונותנת מענה לא רק בתחומים  בהם היא מתבקשת אלא  גם לפי הצורך.  הקשר של מזי עם התלמידים, רצינותה והיצירתיות שלה ראויים להערכה.  מזי נהדרת! זכינו באשת צוות נעימה  ובמורה מקסימה. יישר כוח!".

פרי שאשא-דוד, רכזת המתנדבים בעמותת פתחון לב על הסטודנטית אסנת מנוח שהתנדבה בעמותה:

"אסנת מתנדבת מדהימה! פעילה, יוזמת ונכונה להירתם לכל משימה בארגון. אנחנו מחשיבים אותה כחלק ממשפחת פתחון לב. זכות גדולה נפלה בחלקנו שאסנת מתנדבת אצלנו. כן יירבו!".

 

 

 

 

 

 

אור שלום

לפרטים נוספים

amuta

אח בוגר אחות בוגרת

לפרטים נוספים

amuta

אס. או. אס. חיות

לפרטים נוספים

amuta

בית איזי שפירא

לפרטים נוספים

amuta

בית אקשטיין

לפרטים נוספים

amuta

ברנקו וייס- אור יהודה

לפרטים נוספים

amuta

גדולים מהחיים

לפרטים נוספים

amuta

גשר אל הנוער

לפרטים נוספים

amuta

דרור רמלה

לפרטים נוספים

amuta

דוגלס - למען כלבים נטושים ובהסגרים

לפרטים נוספים

amuta

דרייב Drive

לפרטים נוספים

amuta

האגודה למען העיוור אשדוד

לפרטים נוספים

amuta

היחידה להתנדבות עירונית- קרית אונו

לפרטים נוספים

amuta

היחידה לקידום נוער אגף החינוך בעיריית אור יהודה

לפרטים נוספים

amuta

היחידה להתנדבות עירונית ראשון לציון

לפרטים נוספים

amuta

הקרן לרווחת ניצולי השואה

לפרטים נוספים

amuta

התנדבות באור יהודה

לפרטים נוספים

amuta

זיו נעורים

לפרטים נוספים

amuta

חברים לעת זקנה

לפרטים נוספים

amuta

חיים באהבה

לפרטים נוספים

amuta

חינוך לפסגות

לפרטים נוספים

amuta

יד לילד המיוחד

לפרטים נוספים

amuta

ידיד לקשיש- קרית אונו

לפרטים נוספים

amuta

יוניסטרים

לפרטים נוספים

amuta

יזמים צעירים ישראל

לפרטים נוספים

amuta

לוינס אלמוג קרית אונו

לפרטים נוספים

amuta

לקט ישראל

לפרטים נוספים

amuta

לתת- סיוע הומניטרי ישראלי

לפרטים נוספים

amuta

מחלקת הנוער אור יהודה

לפרטים נוספים

amuta

מחשבה טובה

לפרטים נוספים

amuta

מענ"ה - מועדון עירוני לנערה אור יהודה

לפרטים נוספים

amuta

מרכז כיוונים להצלחה בת ים

לפרטים נוספים

amuta

מרכז מע"ש-אור יהודה

לפרטים נוספים

amuta

מרכז סיוע לנפגעות אונס ותקיפה מינית

לפרטים נוספים

amuta

ניצן הורים ראשון לציון

לפרטים נוספים

amuta

ניצן תל אביב

לפרטים נוספים

amuta

סחל"ב לי - מרכז למידה קהילתי

לפרטים נוספים

amuta

עיריית חולון - מנהל הרווחה והשירותים החברתיים

לפרטים נוספים

amuta

פעול"ה - פותחים עיניים ולב לצרכי העיוורים

לפרטים נוספים

amuta

פרויקט איתור ניצולי שואה, ראשון לציון

לפרטים נוספים

amuta

פרויקט סטודנט חונך סטודנט

לפרטים נוספים

amuta

פרויקט סיירת תיקונים

לפרטים נוספים

amuta

פרויקט פרח לניצול ראשון לציון

לפרטים נוספים

amuta

פרויקט שייכות ראשונית

לפרטים נוספים

amuta

פתחון לב

לפרטים נוספים

amuta

צער בעלי חיים רמת גן והסביבה

לפרטים נוספים

amuta

קו לעובד

לפרטים נוספים

amuta

רשת קהילה ופנאי חולון

לפרטים נוספים

amuta

ש"יל (שירות יעוץ לאזרח), ראשון לציון

לפרטים נוספים

amuta

שישי שמח

לפרטים נוספים

amuta

שער שוויון

לפרטים נוספים

amuta

צ'יימס ישראל

לפרטים נוספים

amuta

תכנית אנגלית מדוברת לילדים - תנועת

לפרטים נוספים

amuta